złoty osioł wege bar katowie

ZŁOTY OSIOŁ – Katowice

Złoty Osioł w Katowicach to bar wegetariański z daniami/opcjami wegańskimi.

Lokal istnieje już kawałek czasu. Pamiętam go sprzed kilkunastu lat, ale nie wiem kiedy powstał. Fanpage na FB założony został w 2009 r – czyli w początkowym okresie tego medium społecznościowego w Polsce. Niewykluczone, że bistro działało jeszcze wcześniej.

Znajduje się w centrum, kawałeczek za dworcem PKP.

W ofercie szeroki wybór dań wegetariańskich i nieco mniej wegańskich. Dania rozłożone są na ladzie, wybieramy przy kasie, otrzymujemy numerek, siadamy do stolika a danie się dla nas nakłada i podgrzewa w piecu. Potrawy są robione na bieżąco, gdy jakaś duża patelnia czy porcja zapiekanki znika, pojawia się kolejne, inne danie. Znajdziecie tu dania typu curry, gulasze warzywne, makarony, zapiekanki z warzyw, smażone ziemniaki z warzywami, paela itp. Aby ułatwić wybór, dania wegańskie opisane są nazwami na zielonych karteczkach, a wegetariańskie na białych

Świetnym dodatkiem jest bar sałatkowy, gdzie na spory talerzyk można nałożyć dowolną ilość sałatek i surówek. Pamiętam podobny z początków Pizza Hut w Polsce – wówczas wybór w nim był ogromny, a sałatki i surówki pyszne. Był to główny powód, dla którego czasem zaglądałam do Pizza Hut

W Złotym Ośle spotkaliśmy się z dawno niewidzianymi znajomymi. Za 5 dań z napojami i dwa talerzyki sałatkowe zapłaciliśmy 160 zł. Naprawdę niedrogo. Porcje były duże.

Co jedliśmy?

  • indyjskie curry z batatem i soczewicą
  • fasola w stylu meksykańskim podana z puree z batatów
  • bar sałatkowy

Co piliśmy?

  • kompot z wiśni
  • lemoniada cytrynowa

Jak wypadło?

Jedzenie było dobre, dostaliśmy je szybko. Nie była to może niesamowita eksplozja smaku – było po prostu dobrze. Dania i surówki są świeże, robione na bieżąco. To też bardzo ważne!

Lokal jest dość ciasny w środku. Mimo otwartych na przestrzał drzwi faktycznie jest trochę duszno i czuć gotowanie / smażenie.

Złoty Osioł dobrze bilansuje stosunek jakości do ceny. Jest fajnie i niedrogo.

Czy warto?

Oczywiście jak najbardziej. Polecam jednak wziąć pod uwagę kontekst wizyty w lokalu.

  • Jeśli szukacie miejsca, gdzie można szybko i niedrogo i wegańsko zjeść to jest to świetny wybór.
  • Jeśli macie ochotę z kimś w fajnej przestrzeni się spotkać i porozmawiać, to wybierzcie inny lokal np. Mihiderkę, a do Złotego Osła zajrzyjcie na szybką kolację.

Zdjęcie użyte jako miniaturka wpisu pochodzi z profilu baru na FB.


Złoty Osioł wege bar

Mariacka 1, Katowice

godziny otwarcia

  • poniedziałek – wtorek 10.00-20.00
  • środa – sobota 11.00-20.00
  • niedziela 12.00-20.00

ZAJRZYJ


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *