Mam na imię Edyta i ponad 30 lat temu podjęłam decyzję o przejściu na wegetarianizm, a od ponad 5 lat jestem na diecie wegańskiej.

Przez wszystkie te lata zdobyłam ogromną wiedzę i doświadczenie, które teraz chcę przekazać innym – początkującym weganom, wegetarianom czy osobom zainteresowanym kuchnią roślinną.

Stworzyłam bloga Weganowo, aby dzielić się swoimi przepisami, poradami dotyczącymi zdrowego stylu życia i wskazówkami na temat gotowania czy wegańskiej logistyki

Moim celem jest inspirowanie i pomaganie w odkrywaniu, jak łatwe, pyszne i dostępne może być wegańskie jedzenie.

Na blogu znajdziesz również recenzje książek, wywiady z ciekawymi ludźmi i inspiracje, które mam nadzieję pomogą Ci wprowadzić więcej dobrych roślinnych posiłków do swojej diety.


Dieta roślinna to nie tylko korzyści zdrowotne, ale także ogromny wkład w ochronę naszej planety. Weganizm pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, oszczędzać wodę i chronić zwierzęta. Wegańskie jedzenie to także nie tylko zdrowy wybór, ale także sposób na kulinarną przygodę pełną różnorodnych smaków.

Cieszę się, że odwiedzasz mojego bloga i liczę, że znajdziesz tu wiele cennych informacji, które wzbogacą Twoje kulinarne doświadczenia i styl życia. Nie wahaj się pytać czy komentować – jestem tu, aby Cię wspierać.


A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o moich początkach koniecznie obejrzyj wywiad w studio SłodkiLive