manna vegan food gdańsk

MANNA Vegan Food – Gdańsk

Manna Vegan Food w Gdańsku to wyjątkowa, w 100% roślinna, restauracja .

Znajduje się na Starym Mieście, w zabytkowej kamienicy, pośród wielu innych zabytków ale i wielu innych restauracji. A mimo to jest lokalem nr 1 w Gdańsku wg Trip Advisor!

Lokal otwarty jest od godzinnych porannych do późnego wieczora – co pozwala wpaść tu zarówno na śniadanie, obiad jak i kolację. W menu znajdziecie propozycje śniadaniowe, przekąski na tzw. mały głód i dania główne – sporo klimatów azjatyckich oraz wariacji nt. kuchni polsko-wegańskiej. Są kawy i herbaty, napary i soki, ale także wina i mocniejsze alkohole.

Co jedliśmy?

  • “kaczka” w sosie słodko-kwaśnym
  • stek z kalafiora
  • czekoladowa tarta
  • “sernik” baskijki
  • wegańskie makaroniki

Co piliśmy?

  • wegańskie wino stołowe – najlepsze jakie piłam!
  • piwo pszeniczniak

Jak wypadło?

Niesamowicie! W najbardziej odważnych wegańskich snach, nie przychodziło mi do głowy, że znajdę w 100% vegan lokal na tak wysokim poziomie! Cały koncept gastronomiczny – jedzenie, obsługa, wystrój wnętrz, atmosfera i miejsce – jest wyjątkowy.

A’la kaczka była wyśmienita. Stek z kalafiora to najlepsze dania z kalafiora jakie jadłam – podane z duża ilością sosu i pieczonymi jabłkami – nawet osoby sceptyczne wobec kalafiorów byłyby zachwycone. Trochę słabiej – ale wciąż z wysoką poprzeczką – wypadły desery. Zbyt słodkie jak dla mnie makaroniki, niezły sernik i typowo wegańska tarta czekoladowa.

Zapytacie o ceny? Dania główne kosztują w granicach 46-50 zł., nieco droższe – w porównaniu do wegańskich kawiarni – są desery. Dania śniadaniowe w karcie to wydatek do 36 zł. Nie wiem jak śniadania, ale porcje dań są wystarczające, deser trudno już było mi zjeść.

Manna Vegan Food to prawdziwy game changer tego, jak może wyglądać roślinna restauracja. Elegancko, uprzejmie, czysto – idealnie! Dania rewelacyjne, desery dobre, obsługa świetna, nawet toalety ekstra – całość bez wątpienia wyjątkowa. Takich miejsc w wegańskiej Polsce brakuje. Cieszę się, że doświadczyłam tego pobytu. To niesamowite doświadczenie, nie tylko kulinarne,

Z niecierpliwością czekam na, zapowiedziane na Facebooku, otwarcie lokalu w Warszawie!

manna vegan food logo

MANNA Vegan Food

św. Ducha 68, Gdańsk

Godziny otwarcia

  • poniedziałek – niedziela 9.00-22.00

ZAJRZYJPodobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *