lokal vegan bistro

LOKAL VEGAN BISTRO – Warszawa

Znajdujący się przy ulicy Kruczej w Warszawie Lokal Vegan Bistro odwiedza i oznacza w swoich postach często europosłanka Sylwia Spurek. Jak piszą o miejscu właściciele to “Wegańskie bistro z klimatem prowadzone przez Spółdzielnię Socjalną “Margines”.

Miejsce jest fajne, ciekawe i różnorodne. Spotkacie tu zarówno wegańską młodzież, studentów, aktywistów jak klasę średnią i emerytów – przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie w trakcie wizyty.

W menu zupy, kilka ciekawych dań głównych, fancy przystawki i propozycje w stylu street food jak frytki. Menu zmienia się sezonowo.

Bistro jest przestronne, a na chodniku rozgościł się także spory ogródek. Z obowiązkowym parasolami Frittz-kola!

Ceny dań głównych to zakres 35-42 zł, przystawki do 28 zł, a street food 16-30 zł.

Co jedliśmy?

  • panierowany sojowy “schabowy” z młodymi ziemniakami i mizerią ze śmietanką
  • grillowany i glazurowany seitan steak podany ze szparagami w sosie holenderskim, grillowanym pomidorem i (nie)jajkiem na twardo
  • kotlety a’la jajeczne z tofu, podane z młodymi ziemniakami z boczkiem, porem i małosolnymi ogórkami

Co piliśmy?

  • Mio Mio mate
  • Frittz-kola original
  • piwo bezalkoholowe Bavaria

Jak wypadło?

Świetnie! Zaskakująco dobrze! Wizytę w Lokal Vegan Bistro planowałam, ale nie byłam w tym miejscu nigdy wcześniej. A w poprzednim dniu Warszawa przywitała mnie słabymi, kulinarnymi doświadczeniami. Byłam więc pełna obaw. Zupełnie niepotrzebnie!

Seitanowy glazurowany stek okazał się prawdziwym mistrzostwem! Mocny smak i delikatna struktura, której nie spodziewałam się po grillowanym seitanie. A’la jajko na twardo to już odjechany koncept. A’la schabowy bardzo dobry, świetna mizeria. Kotlety a’la jajeczne delikatne w smaku, przełamane mocnymi ziemniakami, wymieszanymi z boczkiem i ogórkiem małosolnym – ciekawy pomysł.

Porcje dań są spore, ja ziemniakami podzieliłam się z towarzyszami jedzenia

Lokal Vegan Bistro to miła, bezpieczna i ciepła przestrzeń wegańska w centrum stolicy. Chętnie tu wrócę i będę zaglądać przy każdym pobycie w Warszawie.

Czy warto?

Koniecznie!

Przy kolejnych odwiedzinach na pewno przetestuję przystawki i dania streetfoodowe. W końcu od dawna wiadomo, że wegańskim daniem jakie można znaleźć w większości tradycyjnych miejsc są … FRYTKI. A jak smakują wegańskie frytki w kultowym lokalu? O tym następnym razem.


Lokal Vegan Bistro

Krucza 25/31 Warszawa

godziny otwarcia

  • poniedziałek-sobota 12.00-21.00
  • niedziela 12.00-20.00

ZAJRZYJ


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *