house of seitan

HOUSE OF SEITAN – Gdańsk

House of Seitan to wegańskie bistro znajdujące się w Gdańsku-Wrzeszcz. Śmiało mogłoby się nazywać King of Seitan! Tak dobrze przygotowanego i przyprawionego seitanu nie jadłam bardzo dawno. Nie wiem czy w ogóle jadłam!

Lokal jest nieduży, dodatkowo z 2-osobowymi małymi, trochę w paryskim stylu, stolikami na zewnątrz. Skojarzenie z Paryżem nie jest bezpodstawne. W środku dominują pastelowe róże i stylowe kawiarniane krzesła – trochę jak we francuskiej cukierni. A skojarzenie z cukiernią też nie jest przesadą, bo House of Seitan ma też świetne słodkie wypieki!

W menu znajdziecie klasyczne polskie danie z seitanem – zrazy, pyzy, a’la kurczak i schabowy, pieczeń, a także kilka dań azjatyckich. Ceny dań 35-45 zł.

Najlepszym podsumowaniem tego, co zjecie w lokalu jest informacja zamieszczona na fanapge – “Jedzonko jakby Twoja babcia zaczęła pichcić roślinnie”.

Co jedliśmy?

  • pyzy ziemniaczane z farszem a’la mięsnym i okrasą z cebulki i skwarków roślinnych, podane z surówkami i piklami
  • zraz nadziewany wędzonym tofu i kiszonym ogórkiem, podany z sosem pieczeniowym, tłuczonymi ziemniakami i surówkami
  • drożdżówka z budyniem i owocami

Co piliśmy?

  • lemoniada truskawkowo-rabarbarowa
  • Frittz-kola original

Jak wypadło?

Zraz mnie zaskoczył. Pozytywnie! Nie spodziewałam się tak dobrze przyprawionego i przygotowanego seitanu. Smak rewelacyjny, mocny, podkręcony wędzonym tofu i ogórkiem. Podany z tłuczonymi ziemniakami i sosem komponował się świetnie.

Pyzy bardzo dobre. Ciasto delikatne, nadzienie dobrze przyprawione. Poza surówkami także pikle przełamujące jeszcze bardziej a’la mięsny smak pyz.

Porcje duże. Nie da rady dodać do nich nic na słodko. Tym razem byłam jednak sprytna i korzystając z promocji na “wczorajsze” drożdżówki zabrałam dwie na wynos. Były tak duże, że jedną zjedliśmy do śniadania w następny dzień, a drugą zabraliśmy na spacer po plaży.

Czy warto?

Koniecznie! Jeśli tęsknicie za mocnymi smakami a’la mięsnymi to absolutny must-have wizyty w Gdańsku. Jeśli wolicie dania roślinne to w menu także znajdziecie kilka dań, w których sietan nie jest dominujący.


house of seitan

House of Seitan

Wajdeloty 3, Gdańsk

godziny otwarcia

  • poniedziałek – czwartek 13.00-20.00
  • piątek – sobota 13.00-22.00
  • niedziela 13.00-19.00

ZAJRZYJ


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *