avokado vegan bistro

AVOKADO VEGAN BISTRO – Gdańsk

Jest taka dzielnica w Gdańsku, w której dominuje weganizm. To nie wizja przyszłości, a Gdańsk-Wrzeszcz, w którym przy jednej ulicy znajdziecie aż 4 wegańskie lokale i 1 sklep! Jednym z nich jest Avokado Vegan Bistro Gdańsk.

Nieduże, przyjemne miejsce, także ze stolikami na zewnątrz, które w ofercie ma dania obiadowe, podzielone w ciekawy sposób na:

  • dania z karty stałej
  • codziennie inny lunch (zupa + danie)
  • dania dnia-tygodnia

Ceny w granicach do 40 zł danie i poniżej 40 zł. lunch (niestety nie pamiętam dokładnie). Dla tych, którzy naprawdę mają “duży głód” przygotowano ciekawą opcję. Dodatkowo można domówić porcję puree ziemniaczanego, kotleta warzywnego, schabowego lub gołąbka w cenie 8-14 zł. Mega pomysł! Choć dania są na tyle duże, że to oferta dla naprawdę poważnych zawodników.

Poza daniami w witrynie także sporo ciast, do tego napoje własne i butelkowane, kawa i herbata.

Co jedliśmy?

  • krokiety z soczewicą z sosem pieczeniowym i surówkami
  • gołąbek tradycyjny z farszem z ryżu i sojowego mielonego, podany z sosem pomidorowym, puree ziemniaczanym i surówkami

Co piliśmy?

  • Mio Mio original
  • OnLemon pomarańczowy

Jak wypadło?

Lokal jest nieduży, ale przyjemny. Na zamówienie czekaliśmy krótko, mimo, że gości w lokalu było sporo. Zestawy obiadowe to wariacja na temat kuchni polsko-wegańskiej. Porcje są duże. Opcja doboru dodatków to wersja dla prawdziwych łakomczuchów. Po zjedzeniu dania trudno zmieścić nawet kawałek ciasta. Ale można wziąć na wynos! Polecam, choć sama na to nie wpadłam wcześniej!

Czy warto?

Absolutnie tak! Będąc w Trójmieście tylko dla Gdańska-Wrzeszcz opłaca się kupić 3-dniowy bilet na SKM, aby zanurzyć się w przestrzeni pełnej wegańskich knajp i móc spróbować każdego z tych miejsc.

Avokado Vegan Bistro jest idealne na wczesny lunch i późniejszy obiad. Wybór dań jest ogromny nawet na kilka wizyt. Poza kartą stała ciągle wpada coś nowego.


Avokado Vegan Bistro

Wajdeloty 25, Gdańsk-Wrzeszcz

godziny otwarcia

  • poniedziałek-niedziela 11.00-19.00

ZAJRZYJ


Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *